Co powinno być w sali konferencyjnej?

konferencja biznesowa przy lotnisku

Wyposażenie oraz udogodnienia, jakie oferuje profesjonalna sala konferencyjna, są kluczowe dla powodzenia eventu czy spotkania biznesowego. Mają wpływ również na komfort i samopoczucie uczestników, a także na rangę i podniesienie prestiżu organizatora. Dlatego firmy przygotowujące spotkania z klientami, prezentacje nowych produktów, szkolenia czy konferencje, zwracają obecnie ogromną uwagę na wyposażenie sali konferencyjnej oraz miejsce, w jakim jest zlokalizowana. Jeszcze przed rozpoczęciem planowania firmowego przedsięwzięcia na większą skalę warto wiedzieć, co powinno być w sali konferencyjnej, żeby mogła spełnić swoją funkcję.

Podstawowe wyposażenie sali konferencyjnej

Dwa najważniejsze elementy wyposażenia sali konferencyjnej to oczywiście wygodne krzesła z odpowiedniej wielkości stołem oraz zaplecze multimedialne. W pierwszym przypadku warto, aby krzesła nie tylko pełniły funkcję ozdobną, ale przede wszystkim zapewniały optymalne podparcie dla kręgosłupa uczestników i pozwalały na wygodne, nawet wielogodzinne posiedzenia. Stoły powinny być dopasowane wysokością do krzeseł lub umożliwiać ich bieżącą regulację, w zależności od potrzeb gości. Stoły w sali konferencyjnej powinny być ponadto ustawione w taki sposób, by używane podczas prezentacji tablice multimedialne czy rzutniki były dobrze widoczne z każdego miejsca. Najlepiej więc, żeby sala była na tyle duża, aby umożliwiała ich ustawienie w kształcie litery „L”.

Sprzęt używany np. w hotelu z salami konferencyjnymi w Warszawie powinien być nowoczesny, niezawodny, sprawny i zawsze regularnie poddawany pracom serwisowym. Dobrze również, by był kompatybilny z najpopularniejszymi urządzeniami i systemami, a także intuicyjny w obsłudze. To znacznie ułatwi przeprowadzenie całego przedsięwzięcia. Co więcej, dla zapewnienia pełnego komfortu gościom, szczególnie latem, ważne jest, by sala konferencyjna była wyposażona w klimatyzację. Sala powinna być też wentylowana, z dostępem do świeżego powietrza, ale jednocześnie zaciemniona do prezentacji materiałów audio-wideo.

Dodatkowe udogodnienia dla gości korzystających z sali konferencyjnej

Sama dobrze przygotowana i wyposażona sala konferencyjna nie wystarczy, aby uczestnicy mogli takie miejsce uznać za prestiżowe i odpowiednie dla największych eventów firmowych czy naukowych. Równie ważne są inne udogodnienia. Wśród najważniejszych wymienia się:

 • stosunkowo niewielką odległość od najważniejszych i największych punktów przesiadkowych i komunikacyjnych, np. lotnisk,
 • zorganizowanie transportu uczestników do lub na lotnisko,
 • wynajęcie wygodnych, przestronnych pokojów z łazienkami, telewizją i darmowym Wi-Fi na miejscu odbywania się konferencji,
 • zaplecze gastronomiczne, oferujące nie tylko przystawki i gorące napoje podczas szkolenia, ale również opcję zjedzenia smacznego posiłku w przyjemnym miejscu,
 • możliwość odwiedzenia w wolnym czasie centrum miasta dzięki doskonałej lokalizacji i dobremu skomunikowaniu z nim.

Samodzielna aula czy hotel konferencyjny w Warszawie - gdzie najlepiej organizować firmowe wydarzenia?

O część wyżej wymienionych kwestii samodzielna sala konferencyjna nie będzie w stanie zadbać. Dlatego dla największych biznesowych przedsięwzięć warto wybierać profesjonalne hotele w Warszawie, tanio oferujące przygotowanie nie tylko całego wydarzenia, ale również przenocowanie gości i przygotowanie dla nich posiłków podczas pobytu.

Hotel biznesowy w Warszawie Bloom to najlepsza propozycja na tego rodzaju wydarzenia. Ma nie tylko odpowiednie zaplecze techniczne - nowoczesną, przestronną salę i najlepszej klasy sprzęt. Na miejscu na gości czeka profesjonalna obsługa, przestronne pokoje, doskonałe jedzenie oraz opcja transportu na lotnisko po skończonym evencie. Tak kompleksowo przygotowane wydarzenie to najlepsza wizytówka dla organizatora, dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty naszego hotelu.

 • Świetna lokalizacja

 • Spotkania biznesowe

 • Imprezy okolicznościowe

 • Restauracja i Lobby bar

 • Szybki i darmowy Internet

 • Najnowszy sprzęt multimedialny